Grįžti
+IMG_7510

Įsibėgėja projektas Užupio namų laiptinėms – menas turi atsirasti arčiau žmogaus

„Pasaulyje stebime meno invaziją į viešąsias, netradicines ir gyvenamąsias erdves“, teigia daugybę įvairaus formato kūrinių per metus sukurianti menininkė Kristina Norvilaitė. Jos darbai puošia ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių namų sienas, o netrukus jie džiugins ir dar vienoje pakankamai netradicinėje erdvėje sostinės Užupio rajone vystomame gyvenamajame projekte „Užupio krantinės“.

Pasak menininkės, pasaulyje meno ribos stipriai plečiasi ir teatre, ir kine, ir dailėje – sintezė vyksta visur. Šiandien gali nebesuprasti, kur skulptūra, o kur grafika: pasaulis tampa atviras menininkui ir menininkas tampa atviras pasauliui. Tiesa, Lietuvoje dar vyrauja nemažai stereotipų, tačiau bendri meno ir verslo projektai gali padėti juos griauti.

„Šiandieninį lietuvį nuo meno dar skiria storos galerijų sienos: jis vis dar mano, kad menas yra neįperkamas, o jį suprasti lemta taip pat ne kiekvienam. Dažnam Lietuvos gyventojui trūksta prieinamo ir suprantamo meno, nuo kurio ir prasidėtų edukacija. Tokie projektai kaip „Užupio krantinių“ gyvenvietėje kuriama praktiškai meno galerija laiptinėse, priartina meną prie žmogaus ir jį ugdo: juk vaikas, užaugęs aplinkoje, pilnoje meno kūrinių, apie juos žinos kur kas daugiau nei tas, kuris galerijoje apsilanko kartą per metus“, – sako K. Norvilaitė.

Visą interviu su K.Norvilaite galite skaityti paspaudę nuorodą.

Į viršų